Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Projekty unijne 2012' 

Projekty unijne
Album: Projekty unijne 2012'

Aktualności 

tn_IMG_6977
Album: Ferie zimowe 2020

Menu główne 

Fotogaleria 


tn_IMG_6868
Album: Jasełka sąsiedzkie


Online 
Obecnie jest 27 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: Kuchnia

Teksty opublikowane w tym temacie.

   Od ziarenka do bochenka - z wizytą w piekarni Autor Admin - 46 raz(y) oglądano. 
Kuchnia W dniu 11.10.2019 r. uczniowie klas I - III naszej szkoły wybrali sie na wycieczkę do Kraczewic Prywatnych, gdzie znajduje się piekarnia Państwa Zubrzyckich. Nie była to jednak zwykła wizyta, a warsztaty rzemieślnicze, podczas których uczniowie zapoznali się z zawodem piekarza, miejscem pracy, jakim jest piekarnia, jej wyposażeniem oraz recepturą i sposobem przygotowywania różnego rodzaju pieczywa.
Wyposażeni w specjalne fartuszki i czepki odbyli krótkie szkolenie, jak bezpiecznie zachować się na terenie piekarni i wreszcie mogli zabrać się do pracy. Pod czujnym okiem mistrzów zdobywali umiejętności piekarnicze, zamieniając porcje ciasta w bułeczki o różnych kształtach: chałki, precla, zajączka, ptaszka, jak również autorskich wytworów wyobraźni. W czasie, gdy przygotowane przez dzieci smakołyki wypiekały się w piecu, uczniowie zostali oprowadzeni po całej piekarni, gdzie mogli obejrzeć maszyny, które pomagają w pracy piekarzom. Na koniec zostali obdarowani słodką bułeczką maślaną. Wszystkie wypieki wyglądały pięknie i smakowicie, a samo ich wykonanie było pyszną zabawą! Po skończonych warsztatach swoje wytwory uczniowie zabrali ze sobą do domów, by pochwalić się nimi rodzicom.
Na zakończenie naszego spotkania dzieci na podstawie przygotowanych wypieków wzięły udział w konkursie na najlepszego piekarza. Wygrali wszyscy uczestnicy, a jako nagrodę otrzymali słodki "Medal Honorowy" zrobiony z piernika.
Korzystając z uroków pięknej, słonecznej jesieni, postanowiliśmy zwiedzić znajdujący się nieopodal piekarni zespół pałacowy wzniesiony w 1913 r. przez Henryka i Władysława Gerliczów. Obecnie stanowi on siedzibę dziecięcych zespołów artystycznych i od 1988 r. zwany jest "Domem Muzyki". Przylegający do niego park, trzeba przyznać, jesienią wygląda bardzo urokliwie. Zachęca do długich spacerów i zabaw.
Zrelaksowani, z pełnymi brzuchami, siatkami własnoręcznie zrobionego pieczywa i szerokimi uśmiechami na twarzach wracaliśmy do domu.

 
czwartek, 24 października 2019       Strona gotowa do druku  
Theme creado por dev-postnuke.com