Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (20)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (11)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 35 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

  Warsztaty krawieckie Autor Admin - 302 raz(y) oglądano. 
Twórczość plastycznaW naszej grupie odbyły się warsztaty krawieckie z panią Anetą Legęzą. Pani Aneta przybliżyła dzieciom pracę krawcowej, pokazała przydatność wykonywania tego zawodu. Dzieci mogły obejrzeć atrybuty krawcowej. Na zakończenie zajęć Smerfiki wykonały piękną choinkę.

Opracowała: Anna Józefczak
 
wtorek, 19 grudnia 2023       Strona gotowa do druku  

  Dzień Pluszowego Misia Autor Admin - 230 raz(y) oglądano. 
Dzień Misia
Gdy płakałam otarł łezki
Jest pluszowy i niebieski
Ma kokardę, miękkie futro
Tuli mnie gdy jest mi smutno
Każdy dzień jest kolorowy
Gdy jest ze mną miś pluszowy

24 listopada w naszej grupie świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie dzieci przyniosły swoje ukochane pluszaki. Odbyły się gry, zabawy, tańce z misiami.
Opracowała: Anna Józefczak
 
poniedziałek, 27 listopada 2023       Strona gotowa do druku  

  Wizyta fryzjera Autor Admin - 308 raz(y) oglądano. 
Twórczość plastycznaW naszej grupie gościliśmy Panią Martę Długosz mamę Kai. Pani Marta jest fryzjerką i z ogromną pasją opowiadała naszym przedszkolakom o swoim zawodzie. Dzieci miały okazję oglądać atrybuty fryzjera oraz poddały się zabiegom fryzjerskim. Serdecznie dziękujemy za wizytę i ciekawe zajęcia.
Opracowała: Anna Józefczak
 
piątek, 17 listopada 2023       Strona gotowa do druku  

  Święto Niepodległości Autor Admin - 300 raz(y) oglądano. 
11 listopadaBy upamiętnić 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, nasi uczniowie wraz z nauczycielką historii, panią Wandą Czuryło przygotowali nastrojowe widowisko. Zobaczyć je można było w czwartek, 9 listopada na naszej nowej sali gimnastycznej. Staraliśmy się scenografią i układem scen pokazać, że walka o niepodległość kraju burzyła spokojne życie ludzi. Jesienne pląsy przy tradycyjnym kiszeniu kapusty czy ludowe przyśpiewki zostały nagle przerwane przez wizytę żołnierzy z oddziału, w którym walczył syn, mąż i ojciec. Dostarczyli oni do wiejskiej chaty ostatni list od męża, a także nieśmiertelnik. Nic dziwnego, że stęskniona małżonka mdleje. W lesie po dzielnym uczestniku powstania listopadowego został tylko brzozowy krzyż i kopczyk ze świerkowych gałęzi i liści... Nadzieja na odzyskanie wolności i suwerenności odżyła wraz z wybuchem I wojny światowej, gdy oczom widowni ukazał się oddział wojskowy powołany przez Józefa Piłsudskiego, ojca niepodległości.
Stroje, wymowna scenografia i świetna gra aktorska przykuwały uwagę. Nawet osoby dotychczas nieśmiałe zaangażowały się w to przedsięwzięcie. I dały z siebie wszystko.
Dziękuję wszystkim aktorom. Śpiewem, tańcem, grą na gitarze czy też recytacją wierszy wywołaliście wiele pozytywnych emocji w naszych sercach...
Wolność kocham i rozumiem
wolności oddać nie umiem...

Opracowała: W. Czuryło
 
niedziela, 12 listopada 2023       Strona gotowa do druku  

  Witaminki Autor Admin - 293 raz(y) oglądano. 
WarzywaWitaminki - to projekt edukacyjny promujący zdrowe nawyki żywieniowe.
W ramach realizacji projektu będziemy podejmować różnorodne aktywności promujące zdrowe nawyki żywieniowe. Chcemy kształtować u dzieci już od najmłodszych lat kulturę spożywania zdrowych posiłków, w których będą królowały warzywa. W naszej grupie odbyły się zajęcia z dynią.
Opracowała: Anna Józefczak 
sobota, 11 listopada 2023       Strona gotowa do druku  

  Wizyta funkcjonariuszy Policji Autor Admin - 328 raz(y) oglądano. 
Brak6 listopada nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Policji: starszy posterunkowy Kamil Zięba i młodszy aspirant Tomasz Stefanek. Przybliżyli oni dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomnieli numery alarmowe. Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta.
Dziękujemy ślicznie za lekcję
Opracowała: Anna Józefczak 
poniedziałek, 06 listopada 2023       Strona gotowa do druku  

  Sala gimnastyczna oddana do użytku Autor Admin - 276 raz(y) oglądano. 
Brawa20 października, w godzinach popołudniowych odbyło się w naszej szkole uroczyste otwarcie nowo wybudowanej sali gimnastycznej oraz ślubowanie pierwszoklasistów. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele samorządu Gminy Poniatowa: burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk, zastępca burmistrza Aneta Poniatowska, skarbnik Gminy Anna Ruta, radni Rady Miejskiej w Poniatowej z przewodniczącą Ewą Baranowską na czele, wiceprzewodniczący Janusz Nowomiejski i Seweryn Świątek, Barbara Burzyńska, dyrektor OSiRu w Poniatowej, dyrektorzy gminnych szkół, nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz mieszkańcy Dąbrowy Wronowskiej i Plizina.
Uroczystość rozpoczęła Msza Św. prowadzona przez ks. Piotra Petryka proboszcza parafii w Poniatowej oraz wikariusza parafii w Chodlu Teodora Barteckiego, podczas której wszyscy zebrani otrzymali błogosławieństwo, a nowa sala gimnastyczna została poświęcona. Następnie mogliśmy podziwiać przygotowaną przez dzieci oraz nauczycieli część artystyczną. Pani dyrektor Małgorzata Hulak, przyjęła z rąk uczniów symboliczny ogień olimpijski. Na pamiątkę wydarzenia pan Burmistrz przekazał na ręce uczniów nowe piłki, życząc tym samym, aby nowa sala była miejscem pozwalającym na rozwijanie pasji, aktywności fizycznej oraz umacnianie relacji społecznych.
Ostatnim punktem uroczystości było pasowanie pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Wronowskiej. Po uroczystościach wszyscy zebrani udali się na poczęstunek zorganizowany dzięki uprzejmości Rady Rodziców oraz KGW w Dąbrowie Wronowskiej i Plizinie. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia składamy serdeczne podziękowania.
Opracowała: Monika Borowiec
 
poniedziałek, 23 października 2023       Strona gotowa do druku  

  Otwarcie sali gimnastycznej Autor Admin - 292 raz(y) oglądano. 
SportW dniu 11 października w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie-nastąpiło uroczyste otwarcie nowo wybudowanej sali gimnastycznej.
W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Senator RP Stanisław Gogacz, Burmistrz Miasta Poniatowa Paweł Karczmarczyk, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk wraz z wizytator Małgorzatą Bojar, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim st. bryg. Sławomir Kowalczyk, przedstawiciele władz samorządowych z powiatu opolskiego oraz Gminy Poniatowa w tym radni Rady Miejskiej w Poniatowej z przewodniczącą Rady Miejskiej Ewą Baranowską na czele i wiceprzewodniczącymi Januszem Nowomiejskim i Sewerynem Świątkiem, i wielu innych. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego, przecięto wstęgę symbolizującą oficjalne oddanie obiektu do użytku. Na zakończenie każdego z wydarzeń przemawiali zaproszeni goście oraz wręczane były upominki.
Pani dyrektor Małgorzata Hulak otrzymała z rąk pana ministra dyplom uznania, a na ręce dzieci zostały przekazane wydawnictwo: "Laur Niepodległości" i upominki dla szkoły.
Opracowała: Monika Borowiec
 
poniedziałek, 16 października 2023       Strona gotowa do druku  

  Międzynarodowy Dzień Kropki Autor Admin - 333 raz(y) oglądano. 
Malowanie15 września obchodzimy święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia w naszej grupie Smerfiki tworzyły prace plastyczne, których motywem przewodnim była kropka. Odbyły się zabawy, konkursy i tańce.
Opracowała: A. Józefczak
 
niedziela, 17 września 2023       Strona gotowa do druku  

  Nowy rok szkolny Autor Admin - 365 raz(y) oglądano. 
uroczystości


Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września 2023r. o godzinie 10:00


 
czwartek, 31 sierpnia 2023       Strona gotowa do druku  
Theme creado por dev-postnuke.com