Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Projekty unijne 2012' 

Projekty unijne
Album: Projekty unijne 2012'

Aktualności 

Menu główne 

Fotogaleria 

Online 
Obecnie jest 2 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

  Dobre serca naszych uczniów "Razem na Święta" Autor Admin - 12 raz(y) oglądano. 
Dzień Babci i Dziadka"Razem na Święta" to akcja, w której MEN zachęcał dzieci i młodzież do niesienia pomocy innym. Uczniowie i uczennice naszej szkoły w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu nie pozostali obojętni na apel wychowawców. Ochoczo wzięli udział w następujących akcjach:

Zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Puławach. Zima to szczególnie ciężki okres dla czworonożnych podopiecznych schroniska - psów i kotów. Potrzeby są duże i bez wsparcia ludzi dobrej woli zwierzakom ciężko byłoby przetrwać tę porę roku. Uczniowie naszej szkoły zgromadzili na ten cel bardzo dużo karmy, koce i zabawki, które tuż przed świętami zawieźliśmy do schroniska. Po feriach planujemy kontynuować akcję.\

"Podaruj Anioła"

To akcja, w której obdarowaliśmy chore dzieci z oddziału onkologicznego Szpitala Dziecięcego w Lublinie własnoręcznie wykonanymi kartkami świąteczno-noworocznymi. Chcieliśmy, aby nie czuły się samotnie w tym przedświątecznym okresie. Pokazaliśmy małym pacjentom, że jesteśmy z nim i wierzymy, że pokonają chorobę. Być może tych kilka zdań napisanych od serca przez naszych uczniów dodało tym chorym dzieciom skrzydeł?

"Nakręć się dla Ninki"

W ramach tej akcji uczestniczyliśmy w zbiórce plastikowych nakrętek dla małej mieszkanki Lublina, która od lat choruje na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Potrzebowała pieniędzy na specjalistyczne leczenie terapią genową. I tym razem nasi uczniowie nie zawiedli! Reklamówki pełne nakrętek zostały wrzucone do specjalnej puszki w miejscowości Rozalin oraz do wielkiego serca przy CKPiT w Poniatowej.

Bardzo dziękujemy Wam, drodzy uczniowie i rodzice za to, że nie jesteście obojętni na krzywdę innych
i tak chętnie pomagacie tym wszystkim, którzy potrzebują wsparcia.

Szkolne Koło Wolontariatu
Anna Sawicka, Wanda Czuryło


 
niedziela, 31 stycznia 2021       Strona gotowa do druku  

  Ślubowanie pierwszoklasistów Autor Admin - 16 raz(y) oglądano. 
biret 22.01.2021r. był bardzo ważnym dniem dla uczniów klasy pierwszej, ponieważ złożyły uroczyste ślubowanie i zostały przyjęte do społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Dzieci przygotowały część artystyczną, w której brali udział również uczniowie klasy drugiej. Pięknie recytowały wierszyki oraz śpiewały piosenki. Z wielką powagą powtarzały tekst przyrzeczenia, a pani dyrektor Małgorzata Hulak dokonała pasowania wielkim ołówkiem. Po uroczystościach dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki.
Wszystkim uczniom klasy pierwszej życzymy wielu sukcesów w dalszej nauce.


 
niedziela, 31 stycznia 2021       Strona gotowa do druku  

  Życzenia dla Pary Prezydenckiej Autor Admin - 44 raz(y) oglądano. 
Boże Narodzenie W ferworze przedświątecznych przygotowań nie powinno zabraknąć czasu na piękną tradycję wysyłania kartek. W tym roku jakże ciepłe życzenia otrzymają od nas wyjątkowi adresaci: Prezydent RP Andrzej Duda wraz ze swą małżonką. Chcieliśmy przy okazji podziękować Parze Prezydenckiej za otrzymany sprzęt komputerowy i pochwalić się wygraną w ogólnopolskim konkursie "Do hymnu".
Pandemia uniemożliwiła przyjście uczniów do szkoły, więc prace nad nietypową przesyłką były podzielone na etapy. Efekt końcowy - nieskromnie mówiąc - robi wrażenie! A to przecież zasługa zdolnych uczniów i chętnych nauczycieli! Gustowną choinkę wykonała p. A. Sawicka, życzenia ułożyła p. W. Czuryło, zaś doborem eleganckiej czcionki i wydrukowaniem zajął się p. C. Łukasiewicz. W kwestii ozdób świątecznych jak zawsze mogliśmy liczyć na odzew ze strony naszych uczniów, którzy dostarczyli do szkoły wielce pomysłowe przestrzenne aniołki, reniferki i bombki. Zostały one powieszone na choince. Oczywiście, wszyscy autorzy ozdób (nawet tych niewykorzystanych z racji braku miejsca) zostaną nagrodzeni przez nauczyciela plastyki odpowiednimi ocenami.

Miejmy nadzieję, że nasza przestrzenna kartka przypadnie do gustu czcigodnym adresatom.

 
wtorek, 22 grudnia 2020       Strona gotowa do druku  

  Wyniki konkursu recytatorskiego "Polska - krajem bohaterów" Autor Admin - 48 raz(y) oglądano. 
recytacjaZ okazji Święta Niepodległości CKPiT w Poniatowej zorganizował konkurs recytatorski pod hasłem "Polska - krajem bohaterów". Jeszcze przed ogłoszeniem decyzji MEN-u w sprawie zamknięcia placówek uczniowie mieli za zadanie wybrać wiersze traktujące o patriotyzmie, a pod kierunkiem p. W. Czuryło i p. Moniki Borowiec doskonalić dykcję. Ostatnie uwagi dotyczące intonacji i właściwej interpretacji starszym uczniom przekazywane były zdalnie za pośrednictwem aplikacji Messenger. Niestety ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID-19 uczestnicy nie mogli stawić się przed Szanownym Jury. Nagrania zarejestrowane za pomocą telefonów zostały przesłane drogą elektroniczną. Z małym opóźnieniem, ale też nieukrywaną radością informujemy o wynikach.

W kategorii szkoła podstawowa kl. I - III

III miejsce zajęła Anna Gajec,
wyróżnienie zdobyła Natalia Wyroślak

W kategorii szkoła podstawowa kl. IV- VI:

I miejsce zajęła Julia Zielińska,
II miejsce - Dominika Kwiatkowska,
III miejsce ex aequo: Zuzanna Stolarz oraz Klaudia Stolarz.

W kategorii szkoła podstawowa kl. VII-VIII:

I miejsce zajęła Klaudia Sochaj

A oto link do występu J. Zielińskiej:
https://www.youtube.com/watch?v=089QOBhBeJs&t=2s
oraz K. Sochaj:
https://www.youtube.com/watch?v=yguT_6zoPtk

Po odbiór nagród uczniowie mogli zgłosić się do CKPiT-u dopiero 9 grudnia. Oto zdjęcia przesłane przez uczestników.


Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy !
 
wtorek, 22 grudnia 2020       Strona gotowa do druku  

  Wizyta Świętego Mikołaja Autor Admin - 33 raz(y) oglądano. 
Mikołaj
Wizyta Świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni. Przedszkolaki przygotowują się do tej wizyty bardzo starannie, uczą się wierszyków i piosenek o Mikołaju, a także wykonują prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Jednym z elementów przygotowań do spotkania jest również dekoracja przedszkola. W końcu 7 grudnia po obiedzie dzieci powitały wyjątkowego Gościa. Podczas spotkania z Mikołajem przedszkolaki śpiewały piosenki, recytowały wierszyki. Dzieci mogły z Mikołajem porozmawiać i odebrać prezent. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć. Wizyta dostarczyła dzieciom wspaniałych wrażeń, a prezenty były piękne.


 
poniedziałek, 14 grudnia 2020       Strona gotowa do druku  
Theme creado por dev-postnuke.com