Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (38)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (118)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 35 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: Podróże i wyjazdy

Teksty opublikowane w tym temacie.

    12   >


  Wyjazd do kina Autor Admin - 260 raz(y) oglądano. 
Podróże i wyjazdy01.12.2022 r. uczniowie klasy 1 wzięli udział w darmowym pokazie filmowym zorganizowanym przez Burmistrza Poniatowej oraz Centrum Kultury i Turystyki w Poniatowej. Wspólnie z innymi pierwszoklasistami z naszej gminy obejrzeli bajkę "Pierwsza gwiazdka". Wielką atrakcją dla dzieci był pokaz sprzętu strażackiego poprowadzony przez strażaków OSP Poniatowa Miasto. Dzięki uprzejmości strażaków z OSP Dąbrowa Wronowska dzieci na wycieczkę pojechały busem strażackim.
Katarzyna Lenarcik




 
piątek, 09 grudnia 2022       Strona gotowa do druku  

  Wycieczka do sali zabaw Autor Admin - 137 raz(y) oglądano. 
Podróże i wyjazdy10 listopada grupa Smerfiki wybrała się na wycieczkę do Poniatowej do sali zabaw Nasza Chata. Pani Martyna właściciela sali przygotowała dla dzieci wiele zabaw. Największą atrakcją były bańki mydlane z ogniem. Każde dziecko zostało zamknięte w ogromnej bańce mydlanej. Dzieci mogły uczestniczyć w sztuczkach z wykorzystaniem rekwizytów specjalistycznych: deszcz bańkowy, bańka w bańce, bańki dymne, bańkowy ping-pong.
Pani Martyna przygotowała dla dzieci tatuaże, tor przeszkód, tunel animacyjny, balony, zabawy taneczne. Serdecznie jej dziękujemy za profesjonalizm i miłą zabawę.
Anna Józefczak



 
niedziela, 13 listopada 2022       Strona gotowa do druku  

  Wycieczka Autor Admin - 132 raz(y) oglądano. 
Podróże i wyjazdy 4 listopada dzieci z grupy 5 -6 latków oraz z klas 1-4 wyruszyły na wycieczkę do Nowej Dęby, gdzie znajduje się fabryka oraz Muzeum Bombek Choinkowych. Po dość długiej drodze dotarliśmy do muzeum, w którym znajdowało się mnóstwo bombek w różnych stylach, wzorach i kolorach. Tak pokaźna ilość eksponatów wywarła na nas niesamowite wrażenie. Potem poznaliśmy proces powstawania i profesjonalnego dekorowania bombek. Następnie każdy z nas miał możliwość własnoręcznego ozdobienia bombki w trakcie warsztatów plastycznych. Zabawa była przednia, powstały piękne personalizowane dzieła, które udało nam się bezpiecznie dowieźć do domu. Pobyt w Nowej Dębie wprowadził nas w świąteczny nastrój, a przywiezione ozdoby już niedługo zawisną na naszych świątecznych drzewkach.
Oprac. I. Cisłak



 
wtorek, 08 listopada 2022       Strona gotowa do druku  

  8 klasa na torze gokartowym Autor Admin - 184 raz(y) oglądano. 
Podróże i wyjazdy Na zakończenie roku szkolnego i powitanie wakacji zorganizowaliśmy sobie wyjazd na tor gokartowy. Razem z wychowawczynią w niedzielne przedpołudnie wyruszyliśmy w poszukiwaniu mocnych wrażeń i rozrywki do miejscowości Kolonia Boby na WFD Kart Drift. Tam na specjalnym torze, niczym kierowcy formuły 1, doświadczyliśmy skoku adrenaliny i zobaczyliśmy, czym jest prawdziwa jazda na pełnym gazie :)
Bardzo nam się spodobał ten wspólnie spędzony czas. Uznaliśmy, że chociaż skończyliśmy już podstawówkę, to nie będzie nasz ostatni wyjazd. Czekajcie na relację z naszego kolejnego, wspólnego wypadu.
opracowanie: Anna Sawicka


 
środa, 31 sierpnia 2022       Strona gotowa do druku  

  Wycieczka Ojców, Zakopane, Kraków Autor Admin - 518 raz(y) oglądano. 
Podróże i wyjazdy Na tę trzydniową wycieczkę niemal wszyscy ucz. kl. IV-VIII czekali z ogromnym utęsknieniem. 13 czerwca o godz. 7.00 (obładowani bagażami) wyjechaliśmy spod szkoły. Kierownikiem wycieczki była tym razem p. A. Sawicka, zaś opiekunami: p. J. Zarzycka i p. W. Czuryło. Do Ojcowa dotarliśmy ok. godz. 12.00. Przespacerowaliśmy się Doliną Prądnika, podziwialiśmy Igłę Deotymy, stawy hodowlane pstrąga ojcowskiego, Jaskinię Ciemną, zaliczaną do najcenniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce, Źródełko Miłości oraz Bramę Krakowską. Ok. 15.00 dotarliśmy do Maczugi Herkulesa. Następnie zwiedzaliśmy Zamek w Pieskowej Skale z I poł. XIV w. Następnie pojechaliśmy do miejsca noclegowego. Pogoda dopisała. Deszcz - tylko nas straszył. Po obiadokolacji i rozpakowaniu walizek spotkaliśmy się na dyskotece. Niektórzy ucięli sobie partyjkę bilarda. O 22.00 zapadła błoga cisza przerywana wybuchami śmiechu.
Dnia 14 czerwca, zaraz po śniadaniu, ruszyliśmy w przepiękną Dolinę Strążycką. Widoki przepiękne! Kondycja to jednak istotna sprawa na tego typu wyjazdach, ale tę nasi podopieczni mają całkiem niezłą. Chociaż przy zejściu niektórym nogi już się plątały. Następnym punktem programu był Cmentarz na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem, założony w II połowie XIX w. Zabytkowe pomniki i góralskie kapliczki wzbudzały ogromne zainteresowanie uczniów. To tam pochowany został m.in. K. Makuszyński, autor słynnego komiksu o Koziołku Matołku. Następnie podjechaliśmy autokarem do zabytkowej kaplicy na Jaszczurówce, świątyni w stylu zakopiańskim zaprojektowanej przez S. Witkiewicza. Sfotografowaliśmy także Wielką Krokiew, miejsce triumfu A. Małysza czy K. Stocha. Po południu przespacerowaliśmy się zatłoczonymi Krupówkami, gdzie każdy mógł zakupić pamiątki. Pełni wrażeń wróciliśmy do miejsca zakwaterowania. Emocji dostarczył nam mecz Polska- Belgia, który zakończył się wynikiem 0:1. Rozczarowani, ale pełni szczęścia, że tylko taką różnicą bramek przegraliśmy, zapadliśmy w głęboki sen.
Ostatniego dnia wycieczki zwiedzaliśmy dawną stolicę Polski - Kraków. Swą przygodę rozpoczęliśmy od warsztatów w Żywym Muzeum Obwarzanka. Uczniowie nie tylko wysłuchali historii powstania tego regionalnego pieczywa, ale także samodzielnie przygotowali i ozdobili bułkę. Wyszliśmy z certyfikatami i zapakowanymi obwarzankami, które już po chwili zostały skonsumowane co do ostatniego okruszka. Tego dnia zwiedziliśmy również Sukiennice, Muzeum Narodowe, a także Barbakan. Ku naszemu zaskoczeniu jeden z uczniów zmęczony marszem ledwo usiadł przed Sukiennicami, a już zdołał nazbierać do czapki pokaźną sumkę. Nawet nie musiał na niczym grać!
Kolejnym punktem programu był Pomnik Grunwaldzki - króla Władysława Jagiełły na Starym Mieście, wzniesiony w 500. rocznicę bitwy pod Grunwaldem. Później przeszliśmy Bramą Floriańską pod Pałac Biskupi przy słynnej ul. Franciszkańskiej, gdzie zobaczyliśmy okno, z którego w czasie pielgrzymek do kraju przemawiał papież Jan Paweł II do rodaków. Przed południem weszliśmy do kościoła Mariackiego z zabytkowym ołtarzem Wita Stwosza i mogliśmy zobaczyć ceremonię odsłonięcia obrazu. Po wysłuchaniu hejnału i zjedzeniu obiadu zwiedziliśmy miejsce koronacji królów Polski i pochówku wielu władców Polski, czyli Katedrę na Wawelu. Niecodziennym przeżyciem była także wspinaczka na wąską wieżę, by móc dotknąć największego dzwonu "Zygmunt". Mieliśmy także okazję podziwiać Kaplicę Zygmuntowską zwaną "perłą renesansu". Tuż obok smoka wawelskiego zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie, po czym skąpani w promieniach słońca przespacerowaliśmy się bulwarem nad Wisłą.
Ostatnim punktem programu był Kopiec Kościuszki, który zdobyliśmy w ekspresowym tempie. Został on usypany w 1823 roku dla uczczenia dokonań Naczelnika powstania. Rozciąga się z niego przepiękna panorama miasta.
Wycieczkę uznać należy za bardzo udaną, mimo incydentu z udziałem kierowcy w drodze powrotnej. Uczniowie i nasi dwaj absolwenci nie zawiedli naszego zaufania i zachowywali się fantastycznie! Integracja wszystkim służyła. Z taką ekipą można ruszać w świat! Już planujemy następną wycieczkę. W imieniu uczniów przesyłam ukłony w stronę wszystkich mam - Wasze obiady są po prostu pyszne! Tak dziwnie doprawionych potraw dawno nie jedli.
Dziękujemy p. D. Włodarczyk-Chęć za zgłoszenie szkoły do projektu, dzięki któremu dzieciaki mogły zwiedzić jakże piękne zakątki za symboliczną wprost odpłatność.
Oprac. W. Czuryło


 
poniedziałek, 27 czerwca 2022       Strona gotowa do druku  

  Wycieczka Autor Admin - 420 raz(y) oglądano. 
Podróże i wyjazdyZ okazji Dnia Dziecka grupa 5, 6 - latków oraz uczniowie klas I - III wybrali się na wycieczkę do Łęcznej. W Domu Tradycji Ludowej czekały profesjonalnie przygotowane warsztaty rękodzieła. Własnoręcznie przygotowaliśmy smaczne ciasteczka oraz barwne, milutkie poduszki - kotki. Następnie wyruszyliśmy do pobliskiego parku na spotkanie z dinozaurami. Powitały nas olbrzymie i majestatyczne, ale jakże sympatyczne. Najodważniejsi mieli możliwość podziwiania wspaniałych widoków, które roztaczają się wokół odrestaurowanej wieży widokowej. Kolejnym punktem wycieczki była jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej. Tam przywitano nas serdecznym uśmiechem i życzliwością. Dzięki uprzejmości strażaków dzieci obejrzały samochody, sprzęt strażacki oraz zwiedziły budynek straży. Niebywałą atrakcją dla uczniów i przedszkolaków była możliwość przymierzenia hełmu, pokaz zjazdu po rurze do akcji ratunkowej i zwiedzenie centrum zarządzania. Strażacy zaprezentowali dzieciom próbny alarm oraz sprzęt, którego używają w trudnych warunkach. Największą radość sprawiła dzieciom prezentacja gaszenia pożaru wężem z wodą. Ostatnim i najbardziej oczekiwanym punktem wycieczki był posiłek w restauracji McDonald's. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do placówki. A oto nasze wspomnienia...
Oprac. Izabela Cisłak, Monika Borowiec



 
poniedziałek, 06 czerwca 2022       Strona gotowa do druku  

  Wycieczka do Rozalina Autor Admin - 189 raz(y) oglądano. 
Podróże i wyjazdy Dzień Dziecka grupa Smerfiki spędziła w Sadybie w Rozalinie. Dzieci wzięły udział w warsztatach o czekoladzie. Malowały wafle czekoladą i ozdabiały je suszonymi owocami. Najprzyjemniejszy moment to zjedzenie swojej pracy. Po zabawach w labiryncie i ogrodzie Smerfiki samodzielnie przygotowały swoją ulubioną pizzę.
Opracowała: Anna Józefczak



 
piątek, 03 czerwca 2022       Strona gotowa do druku  

  Warsztaty czekoladowe "Solidarność" Autor Admin - 451 raz(y) oglądano. 
Podróże i wyjazdy 7 marca 5-6 latki oraz uczniowie klas I - III wybrali się na wycieczkę do Lublina. Naszym celem było Centrum Handlowe Olimp gdzie czekały na nas warsztaty czekoladowe zorganizowane przez firmę "Solidarność". Były to praktyczne zajęcia angażujące zmysł smaku, wykorzystujące sprawność manualną dzieci oraz kreatywne myślenie. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się z czego i jak powstaje czekolada oraz jakie skrywa tajemnice. Poznały sposób produkcji kakao, oglądały nasiona kakaowca oraz poznały ich zapach. Po zdobyciu wiedzy teoretycznej przedszkolaki i uczniowie własnoręcznie przygotowali tabliczkę przepysznej czekolady. Warsztaty były ciekawe i bardzo słodkie. Po ciężkiej pracy w nagrodę dzieci udały się do sali zabaw. Do szkoły wróciły zmęczone ale szczęśliwe i dumne z siebie.
Oprac. Izabela Cisłak



 
niedziela, 27 marca 2022       Strona gotowa do druku  

  Wycieczka do Sandomierza Autor Admin - 211 raz(y) oglądano. 
Podróże i wyjazdy
Wycieczka do Sandomierza

W chłodny poranek 13 października uczniowie z klas I - IV wyruszyli pod opieką wychowawców: p. Katarzyny Lenarcik, p. Moniki Borowiec oraz p. Wandy Czuryło do Sandomierza. Humory wszystkim dopisywały, więc nawet szybki marsz pięknymi uliczkami za przewodnikiem znosiliśmy bez słowa skargi.
Pierwszym punktem programu było podziwianie panoramy miasta z Bramy Opatowskiej, na którą wszyscy bez wyjątku się wdrapali. Następnie wysłuchaliśmy w Zbrojowni rewelacyjnej pogadanki o historii miasta i z ochotą przymierzyliśmy stroje z innej epoki. Z niemałymi obawami weszliśmy do podziemi, pełniącymi dawniej funkcję piwnic kupieckich. Ceglane korytarze i świadomość, że jesteśmy 9 m pod ziemią, budziły słuszny respekt. Najbardziej wyczekiwanym punktem programu było muzeum Świat Ojca Mateusza. Te woskowe figury robiły piorunujące wrażenie. Wszyscy uczestnicy skorzystali z okazji, by uwiecznić swój pobyt w celi!
Z racji tego, że głodny Polak - to zły, postanowiliśmy wzmocnić swe nadwątlone siły smakowitym obiadkiem, po czym udaliśmy się na pobliski bazar, gdzie zakupiliśmy pamiątki. Następnie rażnym krokiem podążyliśmy w kierunku nadbrzeża. Na pokładzie statku w doborowym towarzystwie spędziliśmy najbliższe pół godziny. Poddani kołysaniu fal niektórzy mieli ochotę uciąć sobie krótką drzemkę.
Cali i zdrowi dotarliśmy z niewielkim opóźnieniem pod szkołę, by wpaść w ramiona stęsknionych bliskich. Jak zawsze każdy wyjazd kończymy wnioskami:
1. Wycieczki umożliwiają uporanie się z własnymi słabościami.
2. Dobry kierowca to skarb!
3. Czapkę na wyjeździe zawsze warto mieć!

Ciekawe, gdzie pojedziemy następnym razem tak zgraną paczką?

Oprac. W. Czuryło


 
wtorek, 02 listopada 2021       Strona gotowa do druku  

  Zamość, październik 2021 Autor Admin - 209 raz(y) oglądano. 
Podróże i wyjazdy
WYCIECZKA DO ZAMOŚCIA

W piątek, 8 października wybraliśmy się wraz z opiekunkami: panią Anią Sawicką i panią Jolą Zarzycką na wycieczkę do pięknego, renesansowego Zamościa. W mroźny, ale słoneczny poranek, o 9.30 rozpoczęliśmy zwiedzanie miasta. Pani przewodnik pokazała nam najciekawsze obiekty: Katedrę (dawnej kolegiatę) pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła, Pałac Zamojskich i Akademię Zamojską. Zwiedziliśmy Stare Miasto, gdzie główną atrakcją jest Rynek Wielki, a na nim przepiękny manierystyczno - renesansowy Ratusz oraz kamienice z podcieniami (arkadami). Ten element architektoniczny wprowadził główny projektant miasta Bernardo Morando. Odwiedziliśmy również Rynek Wodny i Solny wraz z obiektami tam usytuowanymi oraz Bramę Szczebrzeską i Lwowską. Następnie zaopatrzeni w niezbędną wiedzę o zabytkach i historii miasta przystąpiliśmy do gry miejskiej pt: "Oblężenie Twierdzy Zamość 1648 r."
Kolejnym punktem programu było zamojskie ZOO. Obiekt jest jednym z najstarszych ogrodów zoologicznych w Polsce. Jego początki sięgają roku 1918, kiedy to Stefan Miler, profesor Męskiego Gimnazjum im. Jana Zamojskiego, postanowił założyć pierwszy w Polsce ogródek przyrodniczy. Obecnie ZOO zamieszkują 2524 zwierzęta z 312 gatunków.
Po kilkugodzinnym podglądaniu życia zwierząt mieszkających w ogrodzie wyruszyliśmy dalej na Roztocze, do zagrody garncarskiej w Guciowie. Tam czekało nas wiele niespodzianek: pokaz pieczenia podpłomyków wraz z degustacją oraz ognisko z kiełbaskami i śpiewem. Na koniec jeszcze kilka chwil na zakup pamiątek dla najbliższych i zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Uczniowie klasy V, VI, VII i VIII



 
czwartek, 21 października 2021       Strona gotowa do druku  

    12   >

Theme creado por dev-postnuke.com